درباره ما

اهداف و الزامات سرمایه گذاری

هدف از تشکیل صندوق، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و اختصاص آن به ساخت پروژه ساختمانی مندرج در امیدنامه و سپس فروش واحدهای ساختمانی پروژه و در نهایت تقسیم عواید ناشی از این فعالیت بین سرمایه گذاران است. مزیت های سرمایه گذاری در این صندوق :سرمایه گذار از سود ناشی از ساخت و فروش واحدهای ساختمانی پروژه صندوق بهره مند می شود. به دلیل اینکه فعالیت صندوق توسط حسابرس و متولی نظارت می شود، احتمال سوء استفاده از سرمایه صندوق کاهش می یابد. سرمایه گذار می تواند واحدهای سرمایه گذاری خود را در هر زمان از طریق فروش به بازارگردان یا اشخاص دیگر به نقد تبدیل کند.
این صندوق به عنوان یک صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان، وجوه خود را در پروژه ساختمانی که مشخصات کلی آن در بند٢-٤-امیدنامه شرح داده است سرمایه گذاری می کند

اساسنامه صندوق

اساسنامه  صندوق زمين و ساختمان نسيم به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار(سبا)رسیده است و مشتمل بر ٧٠ ماده می باشد. بر طبق ماده ٤اساسنامه، هدف از تشکیل صندوق، جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران و ساخت پروژه ساختمانی مندرج در امیدنامه و سپس فروش واحدهای ساختمانی پروژه و در نهایت تقسیم عواید ناشی از این فعالیت بین سرمایه گذاران صندوق است. در این اساسنامه موضوعاتی چون واحدهای سرمایه گذاری، مجامع، وظایف و مسئولیت های ارکان صندوق و ... به تفصیل بیان گردیده است. توصیه می شود که هر سرمایه گذار قبل از هرگونه اقدام به سرمایه گذاری، با مطالعه اساسنامه از مفاد آن آگاهی یابد. سرمایه گذاران محترم جهت اطلاع از متن کامل اساسنامه و تغییرات آن می توانند بر روی لینک های زیر کلیک نمایند.

متن کامل اساسنامه
تغییرات اساسنامه

امید نامه صندوق

اميدنامه  صندوق زمين و ساختمان نسيم به تایید سازمان بورس اوراق بهادار(سبا) رسیده است و مشتمل بر ٨ بند می باشد. در این امیدنامه اهداف و استراتژی های صندوق، ریسک سرمایه گذاری در صندوق، واحدهای سرمایه گذاری، ارکان صندوق، محل اقامت صندوق و هزینه های سرمایه گذاری در صندوق ارائه گردیده است. توصیه می شود که علاقه مندان، پیش از سرمایه گذاری در صندوق، امیدنامه را با دقت مطالعه فرمایند. برای دستیابی به متن کامل امیدنامه و تغییرات آن می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

متن کامل امیدنامه
تغییرات امیدنامه

اطلاعات کلی صندوق

صندوق زمين و ساختمان نسيم در تاریخ 1393/07/01 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره 11276 نزد سبا به ثبت رسیده است.. فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد. علاقه مندان به سرمایه گذاری در این صندوق باید واحدهای سرمایه گذاری آن را خریداری نمایند. خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری، در بورس یا بازار خارج از بورس مربوطه و به واسطه کارگزاران دارای مجوز انجام می شود. در ازای سرمایه گذاری در صندوق، گواهی سرمایه گذاری صادر می شود. سرمایه گذاری در این صندوق بدون ریسک نیست و با توجه به اینکه واحدهای سرمایه گذاری صندوق در بورس یا بازار خارج از بورس مربوطه مورد داد و ستد قرار می گیرد، این امکان وجود دارد که نوسانات میزان عرضه و تقاضا در بازار، قیمت واحدهای سرمایه گذاری صندوق را دستخوش نوسان کند. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق میتوانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند.

پرسش و پاسخ

سهامدار محترم ، چنانچه جنابعالی دسترسی آنلاین به کارگزار خود داشته باشید همانگونه که خرید آنلاین مقدور میباشد فروش آنلاین نیز امکان پذیر است.
صندوق زمین و ساختمان
نسیم
-
22096132 داخلی 429 
تمام حقوق این وب سایت متعلق به صندوق سرمایه گذاری نسیم می باشد.